Menu

Czym są półkolonie tenisowe?

Półkolonie tenisowe

Coraz częściej rodzice mogą znaleźć dla swoich dzieci propozycje korzystania z tenisowych półkolonii. To bardzo ciekawa forma spędzania czasu dla dziecka, które może poznać sport bliżej i zainteresować się tenisem ziemnym.

Jak w przypadku wszystkich półkolonii, tak i te tenisowe, są propozycją skierowaną do dzieci i młodzieży. To tematyczna i alternatywna forma spędzania czasu podczas wakacji czy ferii blisko miejsca zamieszkania. Skoro mowa o półkoloniach tenisowych, to jedną z wiodących aktywności jest… gra w tenisa! Przede wszystkim nauka podstaw gry w tenisa ziemnego i rozgrywki na korcie pod okiem instruktorów.

Czym są półkolonie tenisowe?

Zazwyczaj w trakcie trwania półkolonii tenisowych najmłodsi mają ok. 2-3 godzin treningu tenisowego dziennie. To ciekawa propozycja dla tych dzieci, które chciałyby spróbować tenisa lub są już zapalonymi graczami. Podczas takich półkolonii na tenisie nie kończą się jednak atrakcje dla najmłodszych. Organizatorzy dbają o dodatkowy program edukacyjno-rozrywkowy. Kluby i ośrodki najczęściej stawiają na aktywną formę wypoczynku. Poza samym tenisem organizowane są zajęcia gimnastyczne, gra w sporty zespołowe, testy sprawnościowe czy gry ruchowe.

Podczas zajęć nie brakuje też atrakcji wykraczających poza aktywność fizyczną. Częstym elementem półkolonii są wycieczki czy spotkania z ciekawymi osobami. Nauka i poznawanie nowych umiejętności – artystycznych, naukowych czy językowych. Choć punktem wspólnym dla każdego dnia jest tenis, to dookoła można skorzystać z wielu innych form atrakcyjnych dla młodego człowieka.

Dziecko przez cały czas trwania półkolonii jest pod opieką wykwalifikowanej kadry, która ma uprawnienia pedagogiczne. W ramach zajęć dzieci spędzają dziennie kilka godzin na półkoloniach, zapewnione mają posiłki i objęte są ubezpieczeniem. Turnusy w ramach półkolonii tenisowych trwają zazwyczaj tydzień.

Głównym celem półkolonii tenisowych jest zainteresowanie najmłodszych tą dyscypliną sportu, nauka podstaw tenisa ziemnego – ale też zapewnienie dobrej zabawy podczas wakacji, gdy młodzież ma sporo wolnego czasu. Program takich półkolonii jest indywidualnie przygotowywany przez ośrodek organizujący wypoczynek, ale ogół założeń i zasad funkcjonowania takiego przedsięwzięcia jest bardzo podobny.