Menu

Półkolonie tenisowe – czy warto?

Dlaczego warto zapisać dziecko na półkolonie tenisowe?

Wiele osób zastanawia się jakie korzyści mogą płynąć z zapisania swoich dzieci na półkolonie tenisowe. I dlaczego właśnie na ten tematyczny turnus się zdecydować? Korzyści jest naprawdę sporo.

Półkolonie tenisowe

Po pierwsze – nauka gry w tenisa pod okiem fachowców

Kadra instruktorska i trenerska na takich obozach gwarantuje dobre nauki podstaw tenisa ziemnego. W przypadku młodych adeptów to rzecz szczególnie ważna. Regularny, codzienny trening pozwala szybko „złapać bakcyla” do tego sportu i rozwinąć swoje umiejętności. Jednocześnie trenerzy mogą od razu przyjrzeć się potencjałowi młodego zawodnika, odkryć jego mocne i słabe strony. To może zaowocować – oczywiście gdy uczeń będzie miał na to ochotę – dalszą nauką i rozwijaniem pasji.

Po drugie – koszty są stosunkowo niewielkie do oferowanego pakietu

Spędzenie kilku godzin dziennie na korcie przez tydzień, dodatkowo szereg innych atrakcji, kompleksowa opieka, ubezpieczenie i wyżywienie. Tego możemy oczekiwać od półkolonii tenisowych. Koszt tygodniowego uczestnictwa dla dziecka to cena od ok. 500 do 1000 złotych. Jeśli rozłożymy na czynniki pierwsze jednostkowy koszt wynajęcia kortu wraz z instruktorem i doliczymy dodatkowe składowe całych półkolonii, to okazuje się, że jest to bardzo korzystne finansowo.

Po trzecie – rozwój nie tylko na korcie

Jak zostało już wspomniane wcześniej – półkolonie tenisowe to nie tylko sama gra w tenisa. W ofercie znajduje się szereg innych zajęć sportowych czy edukacyjnych, które pozwalają na rozwijanie pasji i zainteresowań. To pozytywnie wpływa na rozwój młodego człowieka i daje okazję do twórczego spędzenia wolnego czasu podczas wakacji.

Po czwarte – nowe znajomości

Podczas zajęć dziecko pozna nowych ludzi, może znaleźć nowych kolegów. Idea kolonii czy półkolonii zawsze pod tym względem była bardzo atrakcyjna. Rodzice często nie mogą poświęcić swoim pociechom w pełni dwóch miesięcy letnich wakacji od szkoły, a zyskanie nowych przyjaźni pozwoli im ten czas spędzać przyjemniej niż tylko przed ekranem komputera czy telefonu.